1800 żołnierzy złożyło dziś przysięgę wojskową. „To historyczne wydarzenie!”

portal tvrepublika.pl 30-09-2023, 12:00
Artykuł
twitter.com/@MON_GOV_PL

Dziś w Warszawie 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową, to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna. "To historyczne wydarzenie, nigdy w historii WP tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi", mówił podczas uroczystości szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister Błaszczak wziął dziś udział w przysiędze wojskowej żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w Wojskowej Akademii Technicznej.

Szef MON poinformował, że właśnie dziś 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową. Podkreślił, że to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna bo ma "fantastycznych żołnierzy, patriotów, młodych ludzi, którzy postanowili związać swoje dorosłe życie z Wojskiej Polskim". "To bardzo dobra decyzja, przed wami wspaniałe perspektywy", powiedział do obecnych na placu żołnierzy.

"Kiedy rozmawiałem z komendantami, rektorami mówili, że to wydarzenie historyczne (...) Nigdy w historii Wojska Polskiego tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi. To bardzo dobry znak i sygnał mówiący o tym, że Wojsko Polskie jest coraz silniejsze", mówił. 

Błaszczak zaznaczył, że rok 2015 był ważny i świadczy on o pewnym przełomie jeśli chodzi o wzmacnianie Wojska Polskiego. "Wcześniej jednostki były rozwiązywane, również akademie wojskowe traciły słuchaczy, podchorążych, studentów", dodał.

Dziś przysięgę w Warszawie składało ponad 1800 żołnierzy rozpoczynających studia na czterech wojskowych uczelniach. Na placu apelowym przy ulicy Kaliskiego 2 słowa przysięgi wypowiedzieli podchorąży podejmujący naukę w Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych, Lotniczej Akademii Wojskowej i Akademii Marynarki Wojennej.

Źródło: portal tvrepublika.pl, twitter.com (X), PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy