Czy Rosja zaatakuje Polskę? Polacy odpowiedzieli... [SONDAŻ]

portal tvrepublika.pl, za 04-03-2024, 10:20
Artykuł
canva.com

W najnowszym sondażu Ipsos na zlecenie TOK FM i OKO.press, zapytano Polaków, czy w najbliższych latach należy spodziewać się rosyjskiego ataku zbrojnego na Polskę. Aż 48 proc. ankietowanych odparło, że... tak.

Ipsos zapytało Polaków, czy - ich zdaniem - Rosja może w najbliższych latach zaatakować Polskę zbrojnie. Jak wyjaśnia portal TOK FM, odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 12 proc. badanych, a odpowiedzi "raczej tak" - 36 proc. Razem - 48 proc. Ankietowanych, którzy uważają, że Rosja "raczej nie" napadnie na Polskę zbrojnie, jest 32 proc., a 9 proc. jest zdania, że "zdecydowanie nie" dojdzie do ataku - łącznie jest to 41 proc. badanych. 11 proc. uczestników sondażu nie ma w tej sprawie zdania.

Na pytanie o ewentualny atak Rosji na Polskę odpowiadali również w badaniu wyborcy poszczególnych partii politycznych. Ataku Rosji na Polskę spodziewa się 62 proc. wyborców PiS. Tego samego zdania jest 48 proc. wyborców KO, jak również 42 proc. głosujących na Nową Lewicę, 40 proc. wyborców Trzeciej Drogi i 36 proc. elektoratu Konfederacji.

Jak zaznaczono, odpowiedzi "zdecydowanie nie" udzieliło 6 proc. zwolenników PiS, 9 proc. zwolenników KO, 2 proc. zwolenników Nowej Lewicy i 4 proc. zwolenników Trzeciej Drogi. I jak dodano - tego, że wojna ominie nasz kraj, najbardziej pewni są sympatycy Konfederacji - 15 proc.

Badanie przeprowadzone metodą Mixed mode na próbie ogólnopolskiej n=1000 dorosłych Polaków w dniach 22- 26 lutego 2024 roku.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy