Gala Gigantów Sportu. Nagrodzono wybitnych sportowców

Portal TV Republika 24-09-2023, 19:31
Artykuł
Telewizja Republika

Na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie odbył się wyjątkowy piknik sportowy Polska Press Grupy, wspierany przez partnerów strategicznych Orlen oraz Energa Grupa Orlen. Kluczowych punktem wydarzenia była uroczysta gala Gigantów Sportu, podczas której wręczono nagrody wybitnym sportowcom oraz instytucjom za ich osiągnięcia i wkład w promowanie sportu w naszym kraju.

Prestiżowe statuetki rozdano w ośmiu kategoriach. Między innymi „Gigantycznym Wydarzeniem” zostały Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. „Gigantem Bez Ograniczeń” z kolei wybrana została polska paraolimpijka i mistrzyni świata z Paryża w rzucie maczugą, Róża Kozakowska. Mianem „Gigantycznego Trenera” natomiast nagrodzono Marcina Włodarskiego, czyli aktualnego szkoleniowca reprezentacji Polski U-17, z którą wywalczył brązowy medal piłkarskich mistrzostw Europy, co jest pierwszym takim osiągnięciem kadry od ponad dekady. „Gigantycznym Talentem” wybrany został Mateusz Cierniak, świeżo upieczony obrońca tytułu żużlowego mistrza świata juniorów. Bez żadnych zaskoczyć zaś statuetkę dla „Gigantycznej Drużyny” odebrali tegoroczni złoci medaliści Ligi Narodów i mistrzostw Europy czyli reprezentanci Polski w piłce siatkowej mężczyzn.

Uroczysta gala to nie jedyne wydarzenie jakie miało miejsce na Służewcu. Przez prawie cały dzień odbywał się Rodzinny Piknik Sportowy, podczas którego uczestnicy mieli okazję do wspólnej aktywności i integracji i czerpania radości z ducha sportowej rywalizacji. Na wszystkich zgromadzonych czekały wyjątkowe atrakcje, jak np. symulator wyścigowy Formuły 1, nauka szermierki czy jazdy konnej, symulatory kolarskie, stoły do gry w szachy i wiele, wiele więcej. Były również strefy dyscyplin sportowych poświęcone m. in. hokejowi, narciarstwu, badmintonowi, siatkówce czy również AMP Futbolowi. A to wszystko w otoczeniu największych gwiazd polskiego sportu, z którymi uczestnicy mogli porozmawiać, otrzymać autograf czy też zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Każdy z sportowców, biorących udział w wydarzeniu, zachęcał przede wszystkim do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia, dzieląc się własnym doświadczeniem i poradami, jak rozpocząć przygodę ze sportem. - „Sport to zdrowie. Zachęcamy wszystkim młodych ludzi do odłożenia telefonów komórkowych i komputerów i wyjścia z domu. Takie galę są po to, promować sport. W każdym młodym człowieku może być ukryty jakiś talent, trzeba go tylko znaleźć i wykorzystać.” - mówił nam uczestnik Rajdu Dakar, Kamil Wiśniewski.

Nie trzeba jednak od razu uprawiać sportu zawodowo. Sport również amatorski, rekreacyjny daje dużo radości i satysfakcji. - „Nie można kłaść od razu na siebie presji, że mamy być zawodowcami i od razu osiągać najwyższe laury. Sport ma przede wszystkim dawać nam zabawę, dawać świadomość, że dobrze spędzamy czas i robimy coś dla siebie, swojej głowy i przede wszystkim dla swojego organizmu. Sport to najlepsza forma spędzania czasu z bliskimi oraz przyjaciółmi i doskonała okazja do zawierania nowych znajomości.” - przekonywała polska oszczepniczka, Maria Andrejczyk. 

O tym, że uprawianie sportu jest ważne, apelowała także nasza multimedalistka, lekkoatletka, Natalia Kaczmarek. - „Dużo dzieci siedzi przed komputerami, czy używa telefonów komórkowych. Sport jest wstanie ich od tego odciągnąć. Dlatego jeżeli kogoś mogę tutaj spotkać i nawet z tą osobą pobiegać, to uważam, że jest to świetna inicjatywa.”

Jedni uwielbiają biegać, inni grają w piłkę, tenisa czy siatkówkę. Są też oczywiście osoby, które kochają jeździć na rowerze. - „Nie można dzieci zmuszać, to przede wszystkim ma im się podobać. One muszą chcieć wsiąść na rower i pojechać. Ale duża w tym rola także rodziców, którzy powinni dawać sobą dobry przykład. Zachęcam wszystkich rodziców aby razem z dziećmi wyruszali w podróż.” - mówiła reprezentantka Polski w kolarstwie torowym, Urszula Łoś.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy