Hołownia z PSL JEDNAK nie mówią jednym głosem? „Potrójne espresso” [wideo]

portal tvrepublika.pl, mc 30-06-2023, 13:35
Telewizja Republika

Wsłuchując się w głos pani poseł Nowogórskiej mam wrażenie, że pomyłka na początku programu nie była przypadkowa. Mówiła pani głosem Prawa i Sprawiedliwości - tak skomentował wypowiedź przedstawicielki PSL na temat relokacji migrantów poseł PiS - Marcin Gwóźdź. Cała rozmowa dostępna w oknie powyżej.

Emilia Wierzbicki gościła w swoim studio posłankę PSL - Urszulę Nowogórską oraz parlamentarzystę z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - Marcina Gwoździa. 

Przedstawicielka Polskiego Stronnictwa Ludowego zapytana o konsensus w sprawie relokacji uchodźców przyznała, że "trzymam kciuki, aby udało się do tego dojść (...) PSL nie zgadza się przymusową relokację ze względu na przyjęcie uchodźców z Ukrainy, którzy uciekali przed wojną, nieszczęściem i przemocą. Zrobiliśmy bardzo dużo i z tego powodu należy nam się specjalne wsparcie ze strony Unii Europejskiej - także to finansowe. Nie popieramy przymusowej relokacji". 

Na pytanie - czy Polska może zostać zmuszona do przyjęcia migrantów w ramach relokacji - odpowiedział drugi gość redaktor Wierzbicki - poseł Gwóźdź, który zdecydowanie stwierdził, że "PiS nie zgadza się na przymusową relokację, a premier Mateusz Morawiecki udał się na te negocjacje z jasnym stanowiskiem - w Polsce nie ma zgody na przymusową relokację uchodźców."

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy