Narodowy Marsz Życia startuje dziś o godz. 12:30 z Placu Zamkowego w Warszawie! „Niech Żyje Polska”!

Portal TV Republika, wch 14-04-2024, 10:20
screen z yt

14 kwietnia z Placu Zamkowego w Warszawie o godzinie 12:30 wyrusza Narodowy Marsz Życia pod hasłem „Niech Żyje Polska”. Wcześniej, o godzinie 11.00 w warszawskich katedrach odprawiane będą Msze Św. w intencji ochrony życia. Eucharystia zakończy także marsz - o godz. 16 - w kościele pw. św. Aleksandra. Honorowy patronat nad marszem objęła Konferencja Episkopatu Polski.

Na marsz zapraszają znane i popularne osoby. W spocie nagranym z tej okazji przez AfirmacjaTV, wyjaśniają, dlaczego ważna jest obrona życia w Polsce. Czynią to: Weronika Kostrzewa, Robert Friedrich „Litza”, Kasia Malejonek, ks. Robert Skrzypczak, Lech Dyblik, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Dariusz Malejonek, Rafał Porzeziński, Dawid Mysior, Basia Pospieszalska, Marek Miśko, Lidia Sankowska-Grabczuk, Rafał Patyra i ks. Rafał Główczyński ("Ksiądz z osiedla").

„Wybraliśmy cywilizację miłości, bo dla nas każde życie to skarb” – mówi w zaproszeniu „Litza”.

„Stoimy dziś przed niebezpieczeństwem powrotu do niegodziwych i antykonstytucyjnych praktyk, godzących w prawo, które chroni życie” – przestrzega Rafał Porzeziński.

"Nie możemy stać z boku, kiedy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wolności” – podkreśla Marek Miśko.

Organizatorem marszu jest Fundacja Świętego Benedykta

Dołącz do niedzielnego marszu! To ważne! Nie wystarczy być przeciwnym. Trzeba być jeszcze aktywnym. Aby zło zwyciężyło, wystarczy bierność dobrych ludzi.

Źródło: opoka, wpolityce, afirmacja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy