PO u władzy, to nielegalni migranci w Polsce. Zobacz najnowszy SPOT PiS! [wideo]

portal tvrepublika.pl 30-09-2023, 08:30
Artykuł
twitter.com/@pisorgpl

"Jeśli wrócą, znów zgodzą się na przymusowe relokacje. Tylko PiS może powstrzymać Tuska", wskazano w najnowszym spocie wyborczym PiS nawiązującym do polityków PO oraz paktu migracyjnego i zagrożenia związanego z napływem nielegalnych imigrantów do Polski.

Dziś rano PiS zamieściło w mediach społecznościowych kolejny spot wyborczy. Zacytowano w nim wypowiedź sprzed kilku dni wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego, który zapewnił: "Nikt nie chce, nie wymaga od nas, nie pyta nas o to, żeby w tej chwili przyjmować dziesiątki tysięcy migrantów. Nie ma tego problemu".

W spocie stwierdzono, że "Donald Tusk unika tego tematu w kampanii". "Dotąd nie odpowiedział, jak zagłosuje w referendum. Ale wsypali ich kumple. To wniosek, który złożyła grupa, do której należy PO i PSL. Debata o przyspieszeniu relokacji migrantów z Lampedusy już w przyszłym tygodniu w europarlamencie. Dlaczego politycy PO kłamią w kampanii, że nie ma takiego tematu? Dlaczego Tusk unika odpowiedzi? Czy chcesz po wyborach usłyszeć: 'to są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi'? 'Jako kraj jesteśmy przygotowani właściwie na każdą liczbę'?", mówi lektor w nagraniu.

Dodaje: "nie daj im się oszukać". "Jeśli wrócą, znów zgodzą się na przymusowe relokacje. Tylko PiS może powstrzymać Tuska", podsumowuje lektor.

Źródło: portal tvrepublika.pl, twitter.com (X), PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy