Ten towar z Polski podbija świat! Jest produkowany w Gdańsku

Portal TV Republika, wch 29-08-2023, 18:15
Artykuł
Amiblu Poland

Polska ma wszelkie możliwość produkcyjne, aby stać się liderem w inwestycjach wodnych w Europie, czego przykładem jest między innymi gdańska fabryka Amiblu, która eksportuje swoje produkty do niemalże 30 państw na kilku kontynentach.

Produkowane w Gdańsku rury o przekrojach niekołowych trafiły już do 18 państw w Europie, w tym m.in. do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Rumunii, czy Anglii. Ponadto produkty wyszły poza Stary Kontynent, chociażby do USA, Kanady, Argentyny, czy Japonii. Wszystkie kraje doceniły ich innowacyjność i zaawansowaną technologię.

Niekołowe rury NC Line charakteryzuje specyficzny kształt. Rura o przekroju jajowym doskonale sprawdza się w systemach kanalizacji ogólnospławnej, jej kształt zapewnia prawidłowy przepływ ścieków i odprowadzanie wód opadowych. Te o formie parabolicznej zaś stosowane są przy przepustach pod drogami, gdzie zbierają spływające strumienie oraz niewielkie rzeczki, a także między innymi przy przejściach dla ludzi pod torami kolejowymi. Wykonane z żywicy, wzmacnianej włóknem szklanym, są efektem pięćdziesięciu lat ciągłego rozwoju technologicznego.

- Cieszy i jednocześnie napawa nas dumą fakt, że rury z gdańskiej fabryki są doceniane w różnych zakątkach globu. Sprawdzają się przy projektach realizowanych w wielu częściach Europy i świata. Solidność, trwałość i niezawodność to ich niezaprzeczalne cechy. Bez wątpienia niekołowe rury NC Line przyczyniły się do poprawy jakości życia milionów ludzi na całym świecie i stanowiły ważny krok w rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na skalę międzynarodową – mówi Krzysztof Kurzych, dyrektor fabryki Amiblu w Gdańsku.

Źródło: Amiblu Poland

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy