Zamiast zysku ze sprzedaży sukienki stracili 20 tys. zł

Portal TV Republika 18-09-2023, 16:15
Artykuł
Canva.com

20 tys. zł stracił gorzowianin, który wraz z żoną, za pośrednictwem internetu chciał sprzedać za 250 zł sukienkę. Byli pewni, że znaleźli na nią nabywcę, ale ten okazał się być oszustem – poinformował w poniedziałek kom. Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie Wlkp.

Po wystawieniu oferty sprzedaży na znanym portalu, sprzedający byli pewni, że postępując zgodnie z instrukcją, otrzymają za chwilę zapłatę za towar. Tak się niestety nie stało. Z ich konta zniknęły pieniądze – dodał Jaroszewicz.

Po wymianie korespondencji z kupującym, na skrzynkę mailową sprzedających przyszedł mail, który miał rzekomo potwierdzać sprzedaż. Wystarczyło przejść na kolejną, wskazaną stronę, do wyboru banku. Małżeństwo nie zorientowało się, że ta strona jest - prawdopodobnie - spreparowana, by wyglądała jak oryginalna.

 "Skutek wejścia na nią był taki, że z konta bankowego pokrzywdzonych w krótkim czasie zniknęło ponad 20 tys. zł. Niestety takie przypadki nie są rzadkością. Przestrzegamy, by podczas internetowych transakcji zachować maksimum czujności. Zachęcamy, by dokładnie poznać regulamin określonego portalu i sposób rozliczeń" – zaznaczył Jaroszewicz.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy